Πέμπτη 12 Αυγούστου 2010

MIA ΑΝΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ...

Μια ανάσα από τον τίτλο του Κόπα Λιπερταδόρες βρίσκεται η Ιντερνασιονάλ, καθώς επικράτησε χτες με 2-1 της Τσίβας μέσα στο Μεξικό. Οι Βραζιλιάνοι αν και και βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, κατάφεραν στην επανάληψη με γκολ στο 73 και στο 76 να κάνουν την ανατροπή. Η "Ίντερ" ήταν καλύτερη από τους γηπεδούχους και κέρδισε δίκαια.

Τώρα στον επαναληπτικό που θα γίνει στην έδρα της Ιντερνασιονάλ, στο Πόρτο Αλέγκρε, οι Βραζιλιάνοι με νίκη ή με ισοπαλία θα σηκώσουν το τρόπαιο ενώ οι Μεξικανοί χρειάζονται μόνο νίκη. Όπως είναι φυσικό η ομάδα της Βραζιλίας είναι πολύ κοντά στην κατάκτηση του τίτλου για δεύτερη φορά στην ιστορία της. Η πρώτη ήταν το 2006 όπου είχε επικρατήσει στους τελικούς της Σάο Πάολο.